HAMİLE KALMAK İÇİN UYGUN CİNSELLİK NASIL OLMALI

 

 

 

Kolay hamile kalmanın cinsel ilişki sıklığı ile bir orantısı olduğunu veya herhangi bir sayı belirtmenin bir anlamı olduğunu söylemek doğru değil.Bu kişiden kişiye
 

 değişmekte, bazıları bir deneme ile hamile kalabilmekte, bazı kadınların ise defalarca denemeleri gerekmektedir.

En önemli faktör ne kadar sıklıkla cinsel beraberlik değil ne zaman?Tabii ki muhtemel yumurtlama tarihinde.İkinci önemli faktör eşinizin spermlerinin kalitesidir.Eğer eşinizin spermlerinde bir problem yoksa gün aşırı ve bir kez cinsel ilişki tavsiye edilmektedir.

Beklediğiniz yumurtlama tarihinden 5 gün öncesini kapsayan tarihte ilişkiye girmeyin.Muhtemel yumurtlama tarihinden bir gün önce başlamak üzere spermler iyi ise gün aşırı 6 gün süre ile ilişkiye girin .Bu şekilde hamile kalma şansını en yüksek ihtimalle yakalarsınız.Son adet tarihinin ilk gününden itibaren 12-14-16. günlerde cinsel ilişkiye girmek gebe kalma olasılığınızı arttıracaktır.

Dikkate alınması gereken bir husus da eğer bu şekilde planlı yaşayacağınız cinsel beraberlik stres altında ve bir ev ödevi şeklinde kendinizi rahat hissetmeden oluyorsa artan stres hormonları gebe kalmanızı zorlaştıracaktır, aklınızda bulunsun. En geçerli teori en muhtemel günlerde cinsel ilişkiye girmektir.Tabii ki bu en muhtemel günde hayatınıza renk katmakta ve kendinizi rahat hissetmekte yarar var.

6 ay düzenli korunmasız cinsel ilişkide bulunulduğunda gebelik elde edilmediğinde doktorunuzla bağlantıya geçin.

Gebe kalmak için uygun cinsel pozisyonlar hangileridir?
Spermin vajina içinde en uzun süre kaldığı pozisyonlar gebe kalmak için en uygun olanlardır.
Misyoner pozisyonunda erkeğin üstte olduğu ilişki sırasında ve sonrasında 1 saat süre ile belinizin altına yastık koyarak rahim ağzınızın spermleri daha kolay ve daha uzun süre ile tutmasını sağlarsınız.Fakat yastığın aşırı kalın olmaması gerekmektedir.
Diz dirsek pozisyonundaki beraberlik hamile kalmak için en uygun şekildir. Bu şekildeki bir beraberlikten sonra da sırt üstü yatarken belinizin altına 1 saat süre ile uygun kalınlıkta bir yastık koyun.

Ayakta, oturarak veya kadının üstte olduğu pozisyonlar spermin vajina dışına akışını hızlandırdığı için gebe kalmak için uygun şekiller değildirler.


 

 


 

Hamileportal.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

  Web Stats   Sağlık ve Tıp